Żeby zrobić rozczyn .3 łyżki mleka ciepłego.1 łyżka cukru.1 łyżka mąki.10 dkg drożdży, Odstawiamy w ciepłym miejscu do wyrośnięcia na około 15 minut
Żółtka i jajko oraz cukier , cukier waniliowy i szczyptę soli ucieramy na puch mikserem i dodajemy wyrośnięte drożdże i wyrabiamy.
Do miski wsypać mąkę i lekko podgrzane mleko. Chwilę miksujemy
Następnie dodajemy roztopiony tłuszcz , pod koniec wyrabiania dodajemy spirytus.
Najlepiej przykryć folią i odstawić do wyrośnięcia w ciepłym miejscu na około 1 godzinę.
Po tym czasie ciasto wyłożyć na blat obsypany mąką. Przez kilka minut wyrób
Można podzielić na około 40 części, spłaszczyć palcami, dodać na środek po łyżeczce marmolady i zawijać boki do środka sklejając je ze sobą.
Odkładać na blachę łączeniem do dołu
Przykryć ściereczką na około 25-30 minut
Można również rozwałkować ok 10 cm placek i wykrawać szklanką kółka i odstawić do wyrośnięcia, nadziewając szprycą po usmażeniu.
Smażyłam pączki we frytownicy z ustawioną temperaturą na 170 stopni.
Wszystkie składniki na lukier miksowałam 2 minuty ze sobą.
Polewałam pączki lukrem chwilę po usmażeniu.