Ryż ugotuj według instrukcji na opakowaniu. Ja ugotowałam ryż stawiając na parę przez 20 minut.
Cebulę obierz, pokrój w drobną kostkę i podsmaż na 2 łyżkach oleju, aż się lekko zrumieni.
Dodaj mięso mielone i podsmaż do odparowania płynów przez około 10 minut.
Dodaj przeciśnięty przez praskę czosnek i jeszcze chwilę podsmaż.
Dopraw 1 łyżeczką soli, pieprzem i przyprawą kuchni włoskiej.
Odstaw do przestudzenia.
Uruchom piekarnik na temperaturę 180 stopni w funkcją grzania góra dół.
Za pomocą noża odetnij górną część papryk od strony łodygi, usuń gniazda nasienne, a z wnętrza wytnij białe błonki.
Dokładnie papryki umyj.
Do większej miski przełóż ugotowany ryż, dodaj usmażone mięso, starty żółty ser.
Jajko wbij do miseczki, roztrzep ,wlej do farszu i ewentualnie dopraw do smaku.
Papryki napełnij farszem i przykryj górnymi odciętymi częściami.
Ułóż w naczyniu żaroodpornym, podlej wodą lub bulionem, dodaj sól, ziele angielskie i liście laurowe. Przykryj.
Naczynie włóż do piekarnika na 30 minut. Po 30 minutach zdejmij przykrycie i piecz jeszcze 15 minut.
Na maśle podsmaż koncentrat pomidorowy, dodaj czosnek, wlej bulion z pieczenia papryk.
W miseczce rozmieszaj wodę, mąkę i śmietankę.
Wlej do gotującego bulionu, zamieszaj, zagotuj i ewentualnie dopraw do smaku.
Paprykę przełóż na talerz, polej sosem i gotowe :)